Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Posłowie nowej kadencji Sejmu, a wśród nich parlamentarzyści z województwa świętokrzyskiego, odebrali dziś w Warszawie zaświadczenia o swoim wyborze. Przed nimi pierwsze posiedzenie, które odbędzie się już 12 listopada.

Nawet 144 miliony złotych pożyczki może zaciągnąć województwo świętokrzyskie w Banku Rozwoju Rady Europy. To kwota maksymalna, którą samorząd będzie mógł zaciągnąć w kilku transzach do 2021 roku. Pozyskane środku mają być przeznaczone na dokończenie najważniejszych inwestycji w regionie.

Szkolenia, warsztaty, doposażenie szkół, ale również udogodnienia dla najmłodszych i seniorów – na te zadania samorząd naszego województwa przeznaczy ponad cztery miliony złotych ze środków unijnych. Dzięki nim swoje umiejętności rozwiną uczniowie szkół zawodowych, a w naszym województwie powstaną nowe kluby seniora i żłobek.

Kto nowym wojewodą? Mariusz Gosek: Nie mówię nie

środa, 16 października 2019 09:52

– Jeżeli otrzymałbym taką propozycję, to mocno bym się nad nią zastanowił – mówił Radiu eM Kielce członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, który jest jednocześnie jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko wojewody świętokrzyskiego. Na giełdzie nazwisk pojawia się również była już posłanka Maria Zuba oraz Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego .

Za nami wybory do Sejmu, w którym nasze województwo reprezentować będzie 16 parlamentarzystów. Kilku posłów obecnej kadencji nie zobaczymy już w parlamencie.

Gmina Stąporków i powiat jędrzejowski otrzymały prawie siedem milionów złotych dofinansowania unijnego na termomodernizację zarządzanych przez siebie budynków. Na inwestycjach skorzystają szkoły, które będą wykorzystywać odnawialne źródła energii.

Strona 10 z 35