STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»"Żołnierskie kolędowanie" ocenione i podsumowane
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

"Żołnierskie kolędowanie" ocenione i podsumowane

Kielce / 06 stycznia 2017 / Tekst

- Podczas przesłuchań byliśmy zaskoczeni, że jest tyle osób, którym chce się coś robić… i do tego robić tak pięknie – tymi słowami przewodniczący jury -Leszek Ślusarski podsumował II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie kolędowanie”. W święto Trzech Króli odbyła się uroczysta gala finałowa podczas której zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji konkursu.

W drugiej edycji festiwalu „Żołnierskie kolędowanie” wzięło udział sześćdziesiąt osób z całej Polski. – Jest to o kilka osób więcej niż w poprzednim roku, możemy więc powiedzieć, że konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przybywa uczestników spoza regionu świętokrzyskiego. W tym roku mieliśmy wykonawców chociażby ze Szczecina, Zamościa czy Lublina – przyznał ppłk Grzegorz Wtykło, zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. Wśród wykonawców w wieku do lat 16 zwyciężyła Natalia Warzyńska z Domu Kultury w Małgoszczu.  – To było dla mnie bardzo ważne wydarzenie. Biorąc udział w tym festiwalu wiele się nauczyłam. Każdy konkurs to nowe doświadczenie. Jestem bardzo zaskoczona, że jury akurat mnie przyznało pierwsze miejsce. To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale też motywacja do dalszej pracy – przyznała laureatka.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii starszych wokalistów stanęła Karolina Rogowska z Klubu  3-go Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Puchar komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych trafił do grupy „Bonus” z Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Z kolei Grand Prix przyznano Magdalenie Chołuj należącej do Klubu Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Jury chwaliło  poziom artystyczny imprezy.  – Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Mieliśmy więc bardzo trudne zadanie. Ale muszę przyznać, że jako jurorzy byliśmy zaskoczeni, że jest tyle osób, którym chce się coś robić… i do tego robić tak pięknie. Wszyscy bardzo przyłożyli się i do wyboru repertuaru i do samego wykonania – przyznał przewodniczący jury -Leszek Ślusarski.

Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zostały one ufundowane przez komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach płk Wiesława Mitkowskiego.

Aby zobaczyć galerię kliknij TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna