Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Znów przyjechali do Kielc

sobota, 22 kwietnia 2017 22:18 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Blogerzy z różnych stron kraju ponownie spotkali się w stolicy województwa świętokrzyskiego. W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się szósta edycja Blogotoku. Tym razem rozmawiano o narzędziach obecnie niezbędnych w prowadzeniu własnej strony internetowej.

Podczas Blogotoku wiedzą dzieliło się siedmiu prelegentów. Były to zarówno osoby, które piszą o własnych pasjach, jak i przedstawiciele firm świadczących usługi kierowanych również do blogerów. W gronie specjalistów znalazła się także kielczanka Katarzyna Pura, która prowadzi specjalistyczny serwis o urządzeniach mobilnych tabletowo.pl.

Każda z odsłon Blogotoku jest spotkaniem, podczas którego internauci tworzący swoje elektroniczne pamiętniki mogą nawiązać kontakty, nauczyć się czegoś i inspirować osobami stojącymi wyżej w hierarchii. - Tym razem rozmawialiśmy o warsztacie pracy blogera. Poruszony został temat pisania dobrych tekstów, technik pozwalających na lepsze wyeksponowanie strony w wyszukiwarce internetowej oraz innych narzędzi wspomagających nas w codziennej pracy. Blogi obecnie są dość silnym medium. Osoby tworzące je muszą pracować nad sobą, by prezentować treści o jak najwyższej jakości – opowiada Jakub Juszyński, współorganizator wydarzenia i bloger. - Blogotok jest naszym małym dzieckiem. Z edycji na edycję staramy się, by ta impreza była coraz lepsza. Teraz zmieniliśmy miejsce spotkania na Centrum Kongresowe Targów Kielce. Daje nam ono ciut większe możliwości logistyczne i pozwala na zaproszenie większej liczby osób – mówi Jakub Juszyński, twórca strony tymrazem.pl.

Pierwsza edycja Blogotoku odbyła się w 2014 roku z inicjatywy lokalnych blogerów. Wydarzenie miało zaspokoić potrzebę integrowania się i wymiany doświadczeń. Tym samym Kielce dołączyły do grona polskich miast, które mogą pochwalić się własną imprezą kierowaną do blogerów i nie tylko. Z biegiem czasu Blogotok staje się coraz lepiej rozpoznawalną kielecką marką. Obecnie, prócz Jakuba Juszyńskiego, w skład organizatorów wchodzą Maciej Surgiel (fajne.studio) i Dorota Woźniczka (lumpatia.pl).

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO