Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Znamy zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Znamy zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Kielce / 12 września 2018 / Tekst

Od piątku do 1 października mieszkańcy mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednim roku do wydania jest 5 milionów złotych.

Na duże projekty wydamy 3,5 mln zł, natomiast na małe - 1,5 mln zł. Najwięcej zgłoszonych zadań dotyczy budowy obiektów sportowych, parkingów czy placów zabaw. Są też bardziej nietypowe jak rozbudowa sali koncertowej na Bazie Zbożowej, plac do streetworkout'u czy poprawa dostępności dworca kolejowego oraz Powiatowego Centrum Usług Medycznych dla pasażerów komunikacji miejskiej. - Podobnie jak w latach poprzednich realizujemy inwestycje tylko na terenach miejskich. Ja osobiście jestem fanem małych projektów, bo wokół nich tworzą się grupy osób bardzo związanych ze swoimi pomysłami. Najpierw razem coś wymyślili, potem napisali wniosek, a później starają się o głosy. Miło zobaczyć u nich uśmiech po zrealizowaniu takich małych inwestycji - mówi Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc.

Pomimo już 6. edycji budżetu obywatelskiego w ostatnim roku zawiodła frekwencja. Oddano aż 14,5 tysiąca głosów mniej niż w roku 2016. - Myślę, że wzięło się to stąd, że zmienił się regulamin. Wcześniej można było głosować na dowolną liczbę projektów, więc tworzyły się tak zwane spółdzielnie. Każdy głosował z zaprzyjaźnionym wnioskodawcom. Teraz możemy głosować tylko jeden projekt duży i na trzy małe - dodaje Tadeusz Sayor.

Wyniki głosowania poznamy 10 października. Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna