Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zmiany w rekrutacji do szkół średnich

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zmiany w rekrutacji do szkół średnich

Kielce / 11 lutego 2019 / Tekst

Nadchodzą zmiany dotyczące wyboru szkół średnich przez absolwentów klas trzecich gimnazjów i ósmych podstawówki. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Elektroniczny system naboru, który umożliwia absolwentom wzięcie udziału w rekrutacji do szkół średnich, do tej pory pozwalał na wybór maksymalnie trzech placówek. Jeżeli dostali się oni do liceum lub technikum wybranego w pierwszej kolejności, system nie rozpatrywał kolejnych miejsc. Po wprowadzeniu zmian w tym sposobie rekrutacji, absolwent mógłby mieć możliwość wyboru nieograniczonej ilości szkół. – To ja napisałam takie pismo do pana prezydenta, żeby zmienić dotychczasowe zasady rekrutacji, ponieważ dałoby to możliwość wyboru większej ilości szkół już w pierwszym naborze a także pozwala na to, żeby w pierwszym naborze większa liczba uczniów została przyjęta do szkoły – mówiła Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 w województwie świętokrzyskim.

Propozycja uchwały cieszy się zainteresowaniem władz miasta. – Konsultowaliśmy to w szerszym gronie i wydaje mi się, że to ma sens. Wszystkie pomysły, które oceniamy pozytywnie są zawsze ponadpartyjne i w tym przypadku podejdziemy do tematu tak samo - mówił Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Do wprowadzenia zmian w systemie rekrutacyjnym potrzebna jest zgoda radnych, którzy poruszą ten temat na najbliższej sesji rady miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna