Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zmiany w rekrutacji do szkół średnich

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Zmiany w rekrutacji do szkół średnich

Kielce / 11 lutego 2019 / Tekst

Nadchodzą zmiany dotyczące wyboru szkół średnich przez absolwentów klas trzecich gimnazjów i ósmych podstawówki. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Elektroniczny system naboru, który umożliwia absolwentom wzięcie udziału w rekrutacji do szkół średnich, do tej pory pozwalał na wybór maksymalnie trzech placówek. Jeżeli dostali się oni do liceum lub technikum wybranego w pierwszej kolejności, system nie rozpatrywał kolejnych miejsc. Po wprowadzeniu zmian w tym sposobie rekrutacji, absolwent mógłby mieć możliwość wyboru nieograniczonej ilości szkół. – To ja napisałam takie pismo do pana prezydenta, żeby zmienić dotychczasowe zasady rekrutacji, ponieważ dałoby to możliwość wyboru większej ilości szkół już w pierwszym naborze a także pozwala na to, żeby w pierwszym naborze większa liczba uczniów została przyjęta do szkoły – mówiła Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes stowarzyszenia Kukiz’15 w województwie świętokrzyskim.

Propozycja uchwały cieszy się zainteresowaniem władz miasta. – Konsultowaliśmy to w szerszym gronie i wydaje mi się, że to ma sens. Wszystkie pomysły, które oceniamy pozytywnie są zawsze ponadpartyjne i w tym przypadku podejdziemy do tematu tak samo - mówił Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Do wprowadzenia zmian w systemie rekrutacyjnym potrzebna jest zgoda radnych, którzy poruszą ten temat na najbliższej sesji rady miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ