Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zmarła Urszula Radziszewska

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Zmarła Urszula Radziszewska

14 maja 2018 / Tekst
kielce.uw.gov.pl kielce.uw.gov.pl

Nie żyje Urszula Radziszewska, kielecka działaczka społeczna prezes reaktywowanego w 1990 roku Towarzystwa Dobroczynności w Kielcach. Współpracowała z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej. Pomagała ludziom chorym, ubogim i niepełnosprawnym.

Urszula Radziszewska była radną I i II kadencji Rady Miasta Kielc. Za swą pracę otrzymywała liczne nagrody. Była laureatką Nagrody Miasta Kielce za 2003 rok. Za działalność społeczną otrzymała także statuetkę wojewody „Laur Świętokrzyski” .

Do jej zasług należą również: utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjno-pielęgnacyjnego i ortopedycznego oraz Zespołu Opiekuńczo-Leczniczo-Pielęgnacyjnego "ARKA Plus”, który świadczy usługi medyczne dla osób z dysfunkcją ruchu. Była inicjatorką zbiórek celowych na zabiegi medyczne, rehabilitację leczniczą oraz zakup sprzętu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze otwarta na potrzeby i problemy ludzi biednych, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, samotnych matek oraz osób bezrobotnych. W grudniu 2003 roku, została laureatką ogólnopolskiego konkursu "BARWY WOLONTARIATU".

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Kielcach, w czwartek, 17 maja, o godzinie 12.00. Zmarła zostanie pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Starym w Kielcach. Urszula Radziszewska miała 80 lat.

ZOSTAW KOMENTARZ