Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zlot miłośników fantasy trwa i przyciąga do Targów Kielce tłumy

sobota, 17 sierpnia 2019 13:53 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Sabat Fiction Fest to impreza organizowana już po raz szósty na Targach Kielce. Od 16 do 18 sierpnia na uczestników czekają gry elektroniczne, planszowe, książki, a także panele dyskusyjne i konkursy. Tematem przewodnim są Słowianie i legendy.

- Znajdujemy się właśnie w sekcji games room. Wypożyczamy tutaj gry planszowe przez 24 godziny - mówi Tomasz Pajek, jeden z koordynatorów imprezy. - Wczoraj graliśmy do późnych godzin nocnych, stoły były ciągle zapełnione. Chętni uczyli się nowych gier, a także grali w to, co znają i lubią. Oprócz tego, na uczestników czekają gry wideo, mamy także konkurs na najciekawszy strój. Prowadzimy spotkania z autorami książek, dla fanów są stoiska z najróżniejszymi gadżetami, akcesoria związane z serialami fantastycznymi, czy anime. Strefa wideo jest jedną z największych, jeśli chodzi o tego typu imprezy - zachęca jeden z organizatorów.

Jak dodaje, frekwencja jest bardzo duża. W ciągu trzech dni festiwal odwiedza około trzech tysięcy osób. - Ludzie bawią się świetnie, jednocześnie mamy około 20 atrakcji. Zapraszamy nie tylko fanów fantastyki, ale szeroko pojętej pop kultury. To też dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. W gry planszowe, które mamy, mogą grać już trzylatki. To fajny sposób na wzmocnienie więzi z pociechami - stwierdza Michał Pajek.

- Na naszym stoisku posiadamy wszystko dla fanów anime, gotyku i mangi. Koszulki, torby, kubku, czapki - wylicza Justyna z Cure as Hell. - Sabat Fiction Fest to miejsce, gdzie spotyka się mnóstwo osób o przeróżnych zainteresowaniaach. Atmosfera jest świetna, ludzie poprzebierani. Bardzo dobrze się tu czujemy i na pewno pojawimy się na kolejnej edycji. Jesteśmy tu przez całe trzy dni.

- Przyszliśmy, bo jesteśmy fanami mangi. To chyba najlepsze miejsce, żeby zakupić gadżety i poznać innych miłośników - mówią Tomek i Artur z Kielc. - Pojawiamy się na każdej edycji. Dla nas to najlepsza impreza w mieście.

Dodajmy, że organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg dla chętnych - wystarczy własna karimata i śpiwór, by móc spędzić całą dobę na Sabat Fiction Fest. Impreza potrwa do jutra do godziny 16. Podczas sabatu odbywają także prelekcje i spotkania z pisarzami. Na tegorocznej edycji pojawi się między innymi Anna Szumacher.  Koszt wejścia w piątek i w niedzielę to 20 zł, natomiast sobotni bilet kosztuje 30 zł. Organizatorzy zapewniają bezpłatny parking.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO