Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zbliżają się targi zbrojeniowe. Znów będą dni otwarte

czwartek, 30 sierpnia 2018 11:52 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Zbliża się XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Będzie on szczególny, bo związany z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

MSPO zaplanowane jest na 4-7 września. Jednak po raz drugi w historii zostaną zorganizowane dni otwarte (8 i 9 września), gdzie za darmo będzie można obejrzeć ekspozycję chociażby Wojska Polskiego. Podobnie jak w poprzednich latach będzie można podziwiać m.in. rakiety Grom i Piorun, moździerze Rak oraz armato-haubice Krab. Siły zbrojne pokażą też ciężki sprzęt z pojazdami Rosomak i czołgami Leopard na czele, a dodatkowo, w porozumieniu z Targami, zorganizują dni otwarte. W zeszłym roku otwartą wystawę zobaczyło 16 tysięcy osób. - Zapraszamy wszystkich 8 i 9 września. Będzie można zwiedzić najbardziej atrakcyjną część targów, wejść do środka wszystkich pojazdów, zjeść darmową grochówkę – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Bezpłatne dni otwarte dla zwiedzających to jednak tylko dodatek do tego, co jest istotą MSPO. To nadal trzecie co do wielkości targi obronne w Europie, po Paryżu i Londynie.

Wygląda na to, że znów zostanie pobity rekord liczby firm wystawiających swój asortyment. Swój udział potwierdziło już 624 firmy z 31 krajów. Singapur, Stany Zjednoczone, Izrael czy Japonia - to tylko niektóre z nich. Wystawa zajmie powierzchnię ponad 27 tysięcy metrów kwadratowych w 7 halach oraz na terenie zewnętrznym.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO