do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zarząd świętokrzyskiej "Solidarności" zaniepokojony losem Chemaru

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zarząd świętokrzyskiej "Solidarności" zaniepokojony losem Chemaru

Kielce / 04 września 2018 / Tekst

Demontaż maszyn, zwolnienia pracowników oraz częściowe zaprzestanie produkcji i brak dialogu ze związkiem zawodowym budzić obawy zarządu regionu świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność" o przyszłość kieleckiej firmy Chemar Armatura. We wtorek zarząd związku wydał komunikat w tej sprawie.

 

Zdaniem zarządu regionu świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" do najbardziej drastycznych działań podejmowanych przez organy spółki z większościowym udziałem niemieckiego inwestora PROVALVE zaliczyć należy zwolnienie w ostatnim czasie 12 pracowników, w tym 7 w trybie pilnym, ze zwolnieniem ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, demontaż oraz wywózkę około 30 sprawnych technicznie i wykorzystywanych w procesie produkcyjnym maszyn wraz z oprzyrządowaniem oraz zaprzestanie przez spółkę, pomimo składanych zamówień, produkcji na rynek polski.

Oprócz tego zarząd wytyka organom spółki jednostronne rozwiązanie przez pracodawcę Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i uporczywe odmawianie rokowań ze stroną związkową nad nową umową. "Nie podejmowanie rozmów ze stroną związkową na temat sytuacji w firmie oraz brak odpowiedzi na pisma NSZZ „Solidarność" kierowane w tej sprawie do pracodawcy to lekceważące zachowanie pracodawcy świadczące dobitnie o braku jego dobrej woli do dialogu i współpracy ze związkiem" - napisał w komunikacie Mieczysław Gójski.

Wobec powyższej sytuacji zarząd regionu świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność" zaapelował do organów spółki o natychmiastowe zaprzestanie tych działań i zwrócił się do stosownych organów kontrolnych państwa o sprawdzenie, czy opisane działania są zgodne z obowiązującym prawem. Jednocześnie zarząd związku zadeklarował udzielenie wszelkiej pomocy pracownikom spółki w obronie ich miejsc pracy, praw pracowniczych i związkowych.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna