Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zakaz siadania na miejscach znajdujących się najbliżej kierowcy. ZTM wydał komunikat

czwartek, 12 marca 2020 13:50 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach postanowił wstrzymać sprzedaż biletów przez kierowców oraz zwiększyć komfort ich pracy poprzez wydzielenie  aż do odwołania specjalnej strefy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach kilka dni temu wyłączył „ciepłe guziki” w autobusach. W czwartek, 12 marca, podjął kolejne działania profilaktyczne mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu.

- Wstrzymaliśmy sprzedaż biletów przez kierowców w autobusach komunikacji miejskiej - informuje Barbara Damian, dyrektor ZTM. - Ponadto wydzielona została specjalna strefa w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz siedzeń. O tym, że jest to strefa wydzielona, będzie informowała taśma z komunikatem, że pasażerowi nie wolno tej linii przekroczyć. Działanie ma na celu ograniczenie kontaktu kierowcy z pasażerami. Komunikacją miejską podróżują różni ludzie, a osoby w niej pracujące znajdują się w autobusie przez kilka godzin dziennie, więc oczywistą sprawą jest, że należy je chronić - dodaje.

Dyrektor ZTM-u przypomina również o możliwości zakupu biletu na przejazd poprzez aplikacje na telefon.

- Pracownicy zostali wyposażeni w specjalne środki. Każdy automat służący do kupna biletów co kilka godzin jest przez nich dezynfekowany. Przypominamy jednak, że możliwości zapłaty za przejazd jest wiele. Wśród nich znajdują się aplikacje telefoniczne. Mamy umowę z trzema operatorami moBILET, mPay, SkyCash. Wystarczy pobrać jedną z nich, doładować konto poprzez aplikację bankową i kupić odpowiedni bilet - tłumaczy Barbara Damian.

ZTM prosi również o ograniczenie osobistych wizyt w Punkcie Obsługi Pasażera oraz w Punktach Sprzedaży Biletów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO