Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Zajrzyj na Dni Druku 3D

poniedziałek, 27 marca 2017 06:25 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz (archiwum)
Dariusz Skrzyniarz

Specjalistyczny sprzęt, spotkania z biznesmenami i konferencje o nowoczesnym przemyśle. To wszystko będzie można znaleźć podczas rozpoczynających się we wtorek 28 marca IX Dni Druku 3D w Targach Kielce. Wbrew pozorom to propozycja nie tylko dla osób, które w swojej pracy zawodowej wykorzystują druk przestrzenny. Dni Druku 3D to impreza zarówno dla profesjonalistów, jak i pasjonatów nowych technologii czy studentów kierunków technicznych.

- Na Dni Druku 3D zjeżdżają ludzie z uczelni z całej Polski. Oni są najlepszymi fachowcami w tej branży. Poprowadzą 20-minutowe wystąpienia na ten temat. Dodatkowo będzie można zobaczyć na własne oczy ten cały sprzęt. Czasami nie mogę pojąć dlaczego mając na miejscu nową technologię i wiele ciekawych rzeczy odwiedza to wydarzenie tak mało studentów z Politechniki Świętokrzyskiej. A przyjeżdżają na tą imprezę całe autokary studentów z Warszawy i Krakowa - mówi Janusz Wójcik ze stowarzyszenia SIT Polska, które współorganizuje wydarzenie.

Podczas imprezy zajmującej około 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni zaprezentuje się ponad 80 firm z branży. Targom będzie towarzyszyło dwudniowe seminarium „Wybrane zagadnienia druku 3D” oraz konferencja „Edukacja w obliczu wejścia w erę Przemysłu 4.0. Trendy rynkowe, technologie przyrostowe”.

Podczas imprezy SIT Polska, czyli dawny Fablab zaprezentuje swoją nową drukarkę 3D SKRIBI. Urządzenie ma wydrukować elewacje i płaskorzeźby. Z nowości pojawią się także roboty, które są w stanie wykonać przestrzenne figury. Wstęp na Dni Druku 3D jest bezpłatny. Wymagana jest tylko rejestracja poprzez stronę internetową Targów Kielce.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO