Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sprawdź, jakie zmiany w kredytach od BGK wprowadza tarcza antykryzysowa

wtorek, 07 kwietnia 2020 08:01 / Autor: Piotr Wójcik
pixabay.com
Piotr Wójcik

Kryzys powstały w wyniku epidemii koronawirusa nie oznacza zahamowania wszelkich inwestycji. Bank Gospodarstwa Krajowego wprowadza szereg zmian w kredytach na innowacje technologiczne. Dzięki nim łatwiej będzie przeprowadzać inwestycje, a spłata zobowiązań nie będzie nastręczała przedsiębiorcy problemów.

Kredyt na innowacje technologiczne to dotacja finansująca do 70 proc. kwoty inwestycji (projektu). Dotacja ma formę premii technologicznej. Na realizację projektu przedsiębiorca musi posiadać środki własne oraz zaciąga kredyt technologiczny (inwestycyjny) w banku komercyjnym.

GENERATOR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE 

Wsparcie dla przedsiębiorcy to premia technologiczna stanowiąca spłatę części kredytu technologicznego, udzielonego przez bank komercyjny na realizację inwestycji technologicznej.

Środki własne przedsiębiorcy muszą stanowić co najmniej 25 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji technologicznej finansowanej z kredytu technologicznego. Wsparcie finansowe przeznaczone jest na realizację inwestycji technologicznych, mających na celu zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, towarów, procesów lub usług.

Kredyt na innowacje technologiczne dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw nie jest rozwiązaniem nowym, ale w ramach „tarczy antykryzysowej” wprowadzonych w nim został szereg zmian. Oto one:

wydłużono termin naboru wniosków do 24 czerwca br. (w tym połączenie rundy 4 i 5)

wydłużono termin na podpisanie umowy kredytowej z 30 do 60 dni

wydłużono termin na dostarczenie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie z 37 na 67 dni

wydłużono termin na dostarczenie dokumentacji środowiskowej z 10 na 12 miesięcy

wprowadzono panele zdalne (aby nie narażać przedsiębiorców i ekspertów na konieczność osobistego stawiennictwa się na panele)

Szczegółowe informacje o produkcie 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO