Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Zagramy w „Małysza” i powalczymy o nagrody. Turniej w kultową grę już w ten weekend

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Zagramy w „Małysza” i powalczymy o nagrody. Turniej w kultową grę już w ten weekend

Kielce / 02 grudnia 2019 / Tekst
Zagramy w „Małysza” i powalczymy o nagrody. Turniej w kultową grę już w ten weekend Fot. Organizator

Już w najbliższy weekend w Kielcach każdy z nas będzie miał okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w kultowej grze Deluxe Ski Jump. Turniej będzie nie tylko okazją do rywalizacji z innymi graczami, ale również zdobycia niezwykle cennych nagród.

Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jumping rozegrany zostanie 7 i 8 grudnia przy mostku nad Silnicą. W wydarzeniu będzie mógł wziąć każdy, kto jest pełnoletni i zgłosi się na miejsce konkursu. – Zainteresowanie skokami jest ogromne, ale dzięki grze Deluxe Ski Jump również promujemy tę dyscyplinę. Cieszę się, że taka gra powstała, bo rozszerza zakres zainteresowania skokami od najmłodszych po najstarszych. Ja zagrałem tylko raz i muszę przyznać, że DSJ wymaga dużo treningu. Najważniejsze, by wyczuć moment odbicia z progu. Zawodnicy trenują to latami, dzięki czemu uzyskują pełen automatyzm. Te same zasady dotyczą DSJ, dlatego zachęcam do udziału w tej zabawie – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Podobne zawody odbyły się już w Wiśle i Katowicach. Turniej zawita jeszcze do sześciu innych miast, w tym również do stolicy województwa świętokrzyskiego. Wielki finał zaplanowano w Zakopanem. Na zwycięzcę  czeka wyjątkowa nagroda – wyjazd wraz z osobą towarzyszącą na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy, a na triumfatorów eliminacji w poszczególnych miastach m.in. wyjazd na Puchar Świata w Zakopanem. Uczestnicy mogą liczyć także na okolicznościowe upominki.

dsjzdjecie

Gra Deluxe Ski Jump swoją największą popularność przeżywała w okresie tzw. małyszomanii. – Ja też lubiłem grać w DSJ, chociaż nie jestem wielkim fanem gier komputerowych. To była kultowa gra, więc chyba nie ma osoby, która choć raz nie spróbowałaby w niej swoich sił – zauważa Adam Małysz.

Turniej odbywać się będzie w dniach 7 i 8 grudnia w godzinach od 10 do 20 przy mostku nad Silnicą. Szczegóły na www.fortunadsj.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ