Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Z wiceminister o pomocy społecznej

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Z wiceminister o pomocy społecznej

28 września 2016 / Tekst
fot. Urząd Wojewódzki fot. Urząd Wojewódzki

Cykl spotkań pracowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z województw świętokrzyskiego i małopolskiego zainaugurowano w środę w Kielcach. W pierwszym z nich wzięła udział wiceminister Elżbieta Bojanowska z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podczas środowej konferencji poruszone zostały trzy tematy: polityki rodzinnej, wsparcia osób niepełnosprawnych i pomocy społecznej. - Dzięki temu możemy wsłuchać się w głos pracowników socjalnych, którzy mogą podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat wprowadzanych zmian, takich jak np. program 500 plus czy zmian, które wprowadzamy w naszym resorcie – powiedziała Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Mam nadzieję i jestem przekonana, że taka wymiana doświadczeń pracowników i dyrektorów Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z kierownictwem ministerstwa pozwoli ustalić takie kierunki zmian, które będą korzystne dla pomocy społecznej – przekonywała Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Podczas spotkania z Elżbietą Bojanowską kieleccy parlamentarzyści: poseł Maria Zuba oraz senator Krzysztof Słoń poruszyli temat budowy Kieleckiego Centrum Niepełnosprawnych. – Ten pomysł pojawił się już w 2007 roku. Centrum miałoby się mieścić przy ul. Bodzentyńskiej. Wówczas powstał też ciekawy projekt, miasto przekazało działkę, ale niestety przez te wszystkie lata nie mieliśmy zwolenników w Warszawie. W tej chwili rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił szeroką i nową koncepcję prawodawstwa dotyczącego osób niepełnosprawnych, a do naszego pomysł chcemy wrócić, bo takie miejsce na terenie naszego miasta i województwa jest potrzebne – powiedział senator Krzysztof Słoń.  - Cel jest bardzo ważny, bo nigdy nie jest tak, że na rzecz niepełnosprawnych nie można zrobić więcej i lepiej - dodała poseł Maria Zuba.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay