Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wzruszający koncert w ŚCO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Wzruszający koncert w ŚCO

Kielce / 06 grudnia 2018 / Tekst

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbył się mikołajkowy koncert z udziałem Anny Hameli kieleckiej kompozytorki. Pracownicy i pacjenci lecznicy mogli posłuchać utworów klasyki francuskiej oraz piosenek autorskich artystki.

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Jadwiga Koźmińska-Kiniorska z Zakładu Profilaktyki Onkologicznej. -Takie wydarzenia są potrzebne osobom, które zmagają się z różnymi chorobami. Pacjenci mogą na chwile zapomnieć o swoich dolegliwościach, słuchając dobrej muzyki. Podkreśliła Jadwiga Koźmińska-Kiniorska. -Trzeba pamiętać, że w chorobie nie można odkładać życia na później, trzeba dalej z niego korzystać- dodała organizatorka.

Podczas koncertu artystka zaprezentowała głównie piosenki w języku francuskim. -Lubię pomagać ludziom i dawać im radość, dlatego dziś tutaj jestem. Zawsze śpiewam o miłości i chciałam się tą miłością podzielić. W życiu każdego artysty jednym z celów jest bycie lekarzem dusz - podkreśliła kompozytorka.

Celem wydarzenia było szerzenie profilaktyki onkologicznej poprzez sztukę oraz podnoszenie dobrostanu psychofizycznego pacjentów i pracowników ŚCO.

ZOSTAW KOMENTARZ