Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wybory 2018 - ważne informacje

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Wybory 2018 - ważne informacje

Kielce / 20 października 2018 / Tekst

W niedzielę, 21 października, odbędą się Wybory Samorządowe 2018. Oto kilka najbardziej istotnych informacji przed pójściem do urn wyborczych.

Karta do głosowania na prezydenta zawiera nazwiska na różowym tle. Głos jest ważny wtedy, gdy przy danym kandydacie zaznaczymy znak "X". Karta do głosowania na kandydata do Rady Miasta jest szara, a oddać można tylko jeden głos. Podobnie jak w wyborze kandydata do Sejmiku Województwa. 

Aby oddać głos w wyborach należy zgłosić się do lokalu swojej obwodowej komisji wyborczej z ważnym dokumentem tożsamości. Po weryfikacji wyborca otrzyma karty do głosowania. Głosować będziemy w 94 obwodowych komisjach wyborczych, w tym 83 obwodach stałych, które w większości mieścić się będą w szkołach czy przedszkolach oraz w 11 obwodach odrębnych - szpitalach, zakładach pomocy społecznej i areszcie śledczym.

Z uwagi na trwające remonty lub chęć poprawy warunków głosowania zmieniono siedziby 4 Obwodowych Komisji Wyborczych.  OKW nr 48 z Przedszkola Samorządowego nr 5 przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego 67 została przeniesiona do Klubu Seniora przy tej samej ulicy, OKW nr 58 mająca dotychczasową siedzibę w Dziennym Ośrodku Socjoterapii „RAFAEL” przy ulicy Wikaryjskiej 2 obecnie będzie się mieścić w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych przy ulicy Sandomierskiej 249, OKW nr 73 z Klubu „MRÓWKA” przy ul. Karczówkowskiej 10 będzie się w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Żytniej 1MOSiR, OKW nr 75 z dotychczasową siedzibą w Klubie Sportowym „STELLA” przy ul. Krakowskiej 374 obecnie będzie się mieścić w Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP przy ulicy Z. Klembowskiego 3. Ponadto  wprowadzone zmiany w granicach obwodów głosowania dotyczą niemal 50 ulic.

Aby sprawdzić, gdzie możemy oddać głos, wystarczy wejść na stronę internetową Urzędu Miasta Kielce w zakładkę „Sprawdź, gdzie głosujesz” i wpisać swój numer Pesel lub adres zamieszkania - http://www.um.kielce.pl/wybory-2018/gdzie-glosujesz

Kielczanie wybierać będą prezydenta stolicy regionu, 25 radnych do Rady Miasta oraz 30 - do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Głosujemy stawiając znak „X” obok nazwiska kandydata. Zaznaczenie więcej niż jednego kandydata albo nie postawienie znaku X sprawia, że głos jest nieważny.

W celu ułatwienia osobom niepełnosprawnym, poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz z widoczną dysfunkcją narządu ruchu dojazdu do lokali wyborczych i powrotu do domu w dniu wyborów samorządowych, Prezydent Kielc zabezpiecza bezpłatny transport. Osoby zainteresowane tą formą pomocy mogą składać zamówienia w dniu wyborów pod numerem telefonu 41 36 76 616 w godz. 8.00 - 20.00.

ZOSTAW KOMENTARZ