Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Wszystko dla seniorów w Targach Kielce

sobota, 12 października 2019 12:33 / Autor: Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Seniorzy z całego województwa zjechali dzisiaj do Kielc, by wziąć udział w Międzynarodowych Targach Seniorów. Dla wszystkich przygotowano moc niesamowitych atrakcji, są liczne warsztaty, bezpłatne badania, a także występy artystyczne.

Goście mogą wziąć udział miedzy innymi w warsztatach decoupage, które są technika zdobnicza polegająca na dekorowaniu słoików za pomocą farb, specjalnie przygotowanych wyciętych wzorów, a także doklejanych różnych elementów. Jak podkreśla jedna z uczestniczek, jest to bardzo przyjemne zajęcie: - Jeżeli robię coś, co może mi posłużyć i cieszyć oczy, to jest to ogromna satysfakcja i przyjemność - tłumaczyła Pani Elżbieta, która wykonywała metodą decoupage słoik i łyżkę.

Dodatkowo atrakcją są liczne badania, między innymi wzroku i słuchu, i zabiegi. Można także skorzystać z zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych: - Wykonuję tutaj masaż dłoni, który poprawia ukrwienie i wygładza skórę, ale przede wszystkim ma działanie relaksacyjne - wyjaśniała Kamila Piskulak z kącików kosmetycznych klubu seniora.

Seniorzy nie ukrywają radości, z takiego wydarzenia, które daje im możliwość wyjścia z domu i spotkania się ze znajomymi: - Jest to super pomysł, skorzystałyśmy z bezpłatnego badania wzroku. Najbardziej nam się podoba to, że możemy wspólnie porozmawiać i posiedzieć - cieszyły się panie Rozwita i Halina.

W targach wzięły udział między innymi delegacje z Ukrainy i Niemiec. Jak podkreśla Renata Janik, wicemarszałek województwa, jest to wyjątkowe wydarzenie: - I bardzo duże przedsięwzięcie. Bardzo się cieszymy,żze włodarze miast, gmin i powiatów dowieźli swoich seniorów by razem mogli się dobrze bawić - tłumaczyła wicemarszałek Janik.

Impreza w Targach Kielce potrwa do godziny 18, a na scenie wystąpią między innymi DJ Wika oraz  Teresa Lipowska.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO