Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wspólnie śpiewali hymn

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wspólnie śpiewali hymn

Kielce / 09 listopada 2018 / Tekst

Blisko tysiąc szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do akcji przyłączyło się również III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

 

W uroczystości wzięło udział 630 uczniów szkoły wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego numer 29 oraz przedstawicielami Klubu Seniora z ulicy Hożej w ramach realizowanego przez placówkę projektu "Sztafeta Pokoleń". Przygotowania do święta trwały dwa tygodnie.

- Przygotowania szły dwutorowo. Wszyscy uczniowie własnoręcznie wykonywali kotyliony i udzielali się przy wykonywaniu dekoracji. Jednocześnie nauczyciele mieli obowiązek przeprowadzenia zajęć dotyczących hymnu - mówi Andrzej Zdeb, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

Podczas uroczystości uczniowie szkoły i przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, po którym o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn. Następnie młodzież utworzyła z białych i czerwonych kartek flagę narodową, a dzieci wypuściły w powietrze balony w barwach narodowych napełnione helem.

Posłuchaj jak przedszkolaki, uczniowie i seniorzy śpiewali hymn:

- Patriotyzm jest dla mnie czymś bardzo ważnym w życiu, ponieważ my młodzież nie widzieliśmy tego, co sie wydarzyło, nie uczestniczyliśmy w tym, a teraz mamy okazję, żeby dowiedzieć się, jak to było. Nasz szkoła jest bardzo patriotyczna i wydaje mi się, że oddaliśmy całe serce w przygotowanie tej uroczystości - tłumaczy Katarzyna Zapir z klasy 3c.

W uroczystości wzięła udział wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek, która podkreśliła, że takie wydarzenia integrują społeczeństwo. - Cieszę się, że świętokrzyskie szkoły włączyły się w projekt. Dziś łączymy tu pokolenia przedszkolaków, uczniów i seniorów. To bardzo ważne, że by tę pałeczkę historii przekazywać dalej.

Wspólne odśpiewanie hymnu odbyło się w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Podczas uroczystości można było obejrzeć wystawę "Ojcowie Niepodległości", która prezentowana była przed szkołą.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna