Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wojewódzki Szpital Zespolony apeluje w sprawie zabiegów usunięcia zaćmy

środa, 04 lipca 2018 12:37 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach apeluje do osób, które czekają na zabieg usunięcia zaćmy o skontaktowanie się z Kliniką Okulistyki. Trwa reorganizacja kolejki, osoby, które chcą i wymagają przyśpieszenia terminu operacji, proszone są o kontakt z oddziałem.

- Z wieloma pacjentami, ze względu m.in. na nieaktualne dane, pracownicy kliniki nie mogą się skontaktować. Część chorych, bez uprzedzenia nie zgłasza się na zabiegi, na czym tracą inne osoby oczekujące w kolejce. Każdego dnia, z powodu niezgłaszania się pacjentów, nie odbywa się kilka z dziesięciu zaplanowanych operacji usunięcia zaćmy – dodaje informuje Anna Mazur–Kałuża rzecznik prasowy szpitala na Czarnowie.

Zapotrzebowanie na te zabiegi cały czas jest bardzo duże. Kolejka oczekujących w Klinice Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego liczy ponad 5 tysięcy osób. Miesięcznie, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wykonywanych jest około 150 operacji usunięcia zaćmy.

Osoby, które oczekują na zabieg usunięcia zaćmy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, proszone są o kontakt z Kliniką Okulistyki pod numerami telefonów 41 367 14 40 lub 367 14 21. Miesięcznie w szpitalu na Czarnowie wykonywanych jest około 150 takich operacji. Pracownicy oddziału proszą także o uaktualnianie danych, tak aby szpital na bieżąco mógł kontaktować się z chorymi.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO