Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Władze MPK nie przyjdą na debatę o komunikacji. "To polityczna hucpa", mówi poseł Latosiński

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze MPK nie przyjdą na debatę o komunikacji. "To polityczna hucpa", mówi poseł Latosiński

Kielce / 28 sierpnia 2019 / Tekst

Ani prezes spółki MPK, Elżbieta Śreniawska, ani szef Związku Zawodowego Pracowników, Bogdan Latosiński, nie wezmą udziału w organizowanej przez władze miasta, otwartej debacie na temat komunikacji miejskiej.

Spotkanie, na które zaproszono zarówno mieszkańców jak i dziennikarzy, odbędzie się w dziś o godzinie 17 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowej.

Jednak już teraz wiadomo, że nie pojawią się na nim osoby reprezentujące jedną ze stron konfliktu. Poseł PiS, a zarazem szef Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego MPK, Bogdan Latosiński tłumaczy, że jest to próba odwrócenia uwagi.

– Proszę zauważyć, że tym chwytem miasto chce, aby mieszkańcy pomyśleli, że to MPK blokuje zmiany. My jesteśmy otwarci na debaty, ale na temat naszych postulatów. Nie widzę powodu, żeby wciągać mieszkańców w rozmowy o chociażby toaletach dla naszych pracowników czy uwolnieniu buspasów z samochodów – komentuje  Latosiński.

– Co by się musiało stać, żeby związkowcy znów siedli do rozmów z miastem? – dopytujemy.

– Przede wszystkim oczekujemy odpowiedzi na naszą propozycję porozumienia. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że 90 procent naszych postulatów mamy załatwione. Pani wiceprezydent Danuta Papaj przyznawała nam rację w wielu sprawach, a później dowiadujemy się z lokalnej gazety o zerwaniu rozmów. To polityczna hućpa – odpowiada poseł PiS.

Podobnego zdania jest prezes MPK, Elżbieta Śreniawska. – My chcemy rozmawiać o sprawach firmy. Jeżeli miasto chce rozmawiać w blasku fleszy, to proszę bardzo. Ja się nie wybieram – oświadcza Śreniawska.

Według naszych nieoficjalnych informacji prezes MPK otrzymała zaproszenie na rozmowy do ratusza. Jednak na razie do spotkania nie doszło.

ZOSTAW KOMENTARZ