Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Władze miasta nic nie wiedzą o Marszu Równości

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta nic nie wiedzą o Marszu Równości

Kielce / 15 lutego 2019 / Tekst

Czy Marsz Równości odbędzie się w Kielcach? Okazuje się, że pomimo deklaracji organizatorów Marszu, władze miasta na razie nic nie wiedzą na ten temat i nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie.

Na 13 lipca planowany jest w Kielcach Marsz Równości. W czwartek o organizacji wydarzenia poinformowała radna Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda. - Dziś jest znakomita okazja żeby podzielić się dobrą nowiną. Miasto Kielce dołącza do miejsc mocy, tolerancji i miłości - napisała na swoim profilu na Facebook'u Agata Wojda. 

Organizacja marszu została dofinansowana przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa, natomiast współorganizatorem wydarzenia jest Prowincja Równości.

Jednak władze miasta na razie odcinają się od sprawy i twierdzą, że nikt w tej sprawie się z nimi nie kontaktował. - Miasto na dzień dzisiejszy nie otrzymało żadnego oficjalnego zgłoszenia na temat organizacji takiego marszu. W związku z tym trudno mi się do tego odnieść i udzielić komentarza. Wtedy kiedy będzie dokonane zgłoszenie wówczas pan prezydent będzie musiał podejmować decyzję. Jaka to będzie decyzja, zobaczymy w momencie, gdy wpłynie wniosek - tłumaczy Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

Dodajmy, że organizatorzy marszu muszą powiadomić organ gminny o zamiarze organizacji zgromadzenia nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą wydarzenia..

ZOSTAW KOMENTARZ