Dąbrowa 750x200

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Władze Kielc odebrały tytuł Europejskiego Miasta Sportu

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze Kielc odebrały tytuł Europejskiego Miasta Sportu

Kielce / 06 grudnia 2017 / Tekst

Władze Kielc w środę na oficjalnej gali w Parlamencie Europejskim w Brukseliodebrały tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Wyróżnienie przyznawane jest przez pozarządową organizację European Capitals and Cities of Sport Federation.

Kielce aplikowały do nagrody w przedziale 200-300 tysięcy mieszkańców. Rywalami Kielc o w walce o miano europejskiego miasta sportu były m. in. portugalska Braga, holenderskie Arnhem czy włoskie San Remo. - Dla mnie to szansa, żebyśmy podnieśli wyżej głowy, bo wydaje mi się, że kielczanie nadal nie doceniają swoje miejsca zamieszkania. Dochodzi nam teraz kolejny tytuł i mam nadzieję, że to się jeszcze bardziej przełoży na wyniki sportowe i na to, że ludzie z szacunkiem będą mówić o Kielcach – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, który zapowiedział już, że na rogatkach miasta pojawią się bilbordy i banery promocyjne informujące o przyznanym tytule.

Tytuł przyznawany jest też w kategorii od 500 tysięcy mieszkańców – w tym roku otrzyma go Sofia, a w kolejnym Budapeszt.  W 2008 roku otrzymała go Warszawa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna