Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wkrótce wielkie otwarcie kieleckiego "UFO"

czwartek, 06 sierpnia 2020 14:20 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Występ zespołu Mafia, wystawy, a na finał pokaz świetlny - z wielką pompą zapowiada się oficjalne otwarcie wyremontowanego dworca autobusowego w Kielcach.

Kompleks ma pełnić rolę centrum komunikacyjnego dla całego regionu. Oprócz remontu samego budynku, znanego kielczanom jako „UFO”, przebudowana została także przestrzeń wokół, tak, aby mogli korzystać z niej nie tylko publiczni, ale też prywatni przewoźnicy - mówi Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

- Już teraz zarejestrowanych jest 37 firm przewozowych, a wnioski wciąż napływają. Finalnie od września spod dworca ma ruszać 440 prywatnych kursów – zaznacza.

Urzędnicy miejscy zapewniają, że obiekt jest przystosowany także do korzystania przez osoby niepełnosprawne i niewidome. Wewnątrz pojawią się m.in. sklepy, punkty gastronomiczne, kioski oraz miejsca obsługi klientów.

Oficjalne otwarcie wyremontowanego dworca autobusowego w Kielcach odbędzie się 27 sierpnia. O godzinie 13 nastąpi przecięcie wstęgi z udziałem mediów i zaproszonych gości. Z kolei o godzinie 17 rozpoczną się pokazy dla mieszkańców. Wystąpią m. in. artyści z domu kultury „Zameczek”, Młodzieżowego Domu Kultury i Kieleckiego Teatru Tańca. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprezentuje wystawę poświęconą komunikacji publicznej, natomiast Muzeum Historii Kielc przygotuje prezentację na temat historii kieleckiego dworca.

Niespodzianki ze swojej strony przygotują Energetyczne Centrum Nauki KPT, Geopark Kielce, Instytut Dizajnu i Kieleckie Centrum Kultury. Od godziny 17 będzie również możliwe zwiedzanie dworca autobusowego. O godzinie 19 odbędzie się koncert zespołu Mafia i K.A.S.A. Kulminacją będzie pokaz świetlno-muzyczny znanego twórcy multimedialnego, Dariusza Makaruka.

Wykonawca remontu ma czas na oddanie inwestycji do 12 sierpnia. Po tym terminie ZTM przystąpi do odbioru inwestorskiego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO