Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wirtualny Bieg Kundelka. Pomóż psiakom!

sobota, 17 października 2020 09:03 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. FB Wirtualny Bieg Kundelka
Adrianna Linertowicz

Czy wiedzieliście, że 25 października obchodzimy Dzień Kundelka? To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Z tej okazji powstała ciekawa inicjatywa, jaką jest Wirtualny Bieg Kundelka.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, że to właśnie psy wielorasowe, czyli kundelki, najczęściej kończą w schroniskach dla zwierząt, są porzucane i najrzadziej adoptowane. Jak wspominają organizatorzy Wirtualnego Biegu Kundelka: „Niesłusznie, bo serce psa nie zna podziału na rasy. Jest tak samo wielkie i potrafi rozkochać w sobie każdego”.

Wydarzenie polega na zabraniu swojego psa na wspólny bieg, a jeśli go nie posiadacie – to bieganiu z myślą o tych wiernych zwierzakach. Chodzi o to, by wspólnie z psiakiem pokonać dystans i zwrócić uwagę na porzucone w schroniskach psy. Można pobiec, pojechać rowerem lub na rolkach. Można też po prostu zrobić sobie dłuższy spacer. Organizatorzy zachęcają także do organizowania biegów grupowych i przekazywania lokalnym schroniskom karmy dla zwierząt.

Cały dochód z akcji zostanie przekazany na konto Fundacji Coś Dobrego, na realizację statutowych celów pomocowych.

Więcej szczegółów o wydarzeniu można znaleźć na fanpage’u organizatora wydarzenia: https://fb.me/e/3HcE71Hxa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO