Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Wielkie malowidło promuje innowacje

czwartek, 27 października 2016 11:32 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Z okazji IV targów INNO-TECH EXPO 2016 na jednej ze ścian Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej powstało wielkie malowidło. Mural będący znacznej wielkości rysunkiem technicznym ma być nietypowym sposobem na promocję targów innowacji, które odbywają się w kieleckim ośrodku wystawienniczym. 

Mural powstał z inicjatywy Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii i ma na celu promocje innowacyjności, głównej idei IV Międzynarodowych Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016, które właśnie rozpoczęły się w Targach Kielce. Mural jest także elementem podnoszenia estetyki miejskiej i kolejnym przykładem street art’u w kieleckiej przestrzeni publicznej.

- Mural jest nieszablonowym sposobem promocji targów innowacji. Zależało nam żeby projekt miał techniczną tematykę. Z kilku propozycji wybrano rysunek techniczny, ascetyczny w formie ale spektakularny w wyrazie artystycznym – informuje Agata Wojda ze Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Na wybór wzoru wielkiego obrazu miał również wpływ samorząd studencki technicznej uczelni, z którym konsultował się rektor Pśk prof. Wiesław Trąpczyński. Prace nad muralem trwały 3 dni. W sumie artyści malowali go około 12 godzin.

Wykonawcą projektu jest pracownia FRESH VISION STUDIO ze Starachowic. Grupa artystów sztuki ulicznej w Kielcach już wykonała dwa murale przy ul. Okrzei w ramach akcji informacyjnej nt. bezdomności. 

Symbolicznemu odsłonięciu murala towarzyszył między innymi rektor Pśk prof. Wiesław Trąpczyński, marszałek Adam Jarubas oraz prezes ŚCIiTT Karol Kaczmarski.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO