STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Więcej wypadków z udziałem dzieci

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Więcej wypadków z udziałem dzieci

Kielce / 14 lipca 2017 / Tekst

Wakacje nie tak dawno się rozpoczęły, a na oddziały pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafia coraz więcej dzieci poszkodowanych w wypadkach.  Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, na oddziałach zabiegowych między innymi z tego powodu, ograniczane są planowe przyjęcia.

- Na oddział trafiają dzieci z pełnym przekrojem urazów: w wyniku nieodpowiedniej zabawy na trampolinach, nieostrożnej jazdy na deskorolkach, rowerach, hulajnogach- informuje rzecznik szpitala.

Pacjentów nie brakuje także w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.- Dzieci, po różnego rodzaju wypadkach, zajmują nawet połowę z 40. łóżek. Neurochirurdzy przyznają, że latem ich pomocy wymaga dwukrotnie więcej dzieci urazowych, niż w miesiącach zimowych. To przeważnie ofiary wypadków rowerowych, na skuterach, motorynkach. W zeszłym roku, do części pediatrycznej Szpitala Zespolonego, trafił nawet nieletni poszkodowany w trakcie jazdy na quadzie – uzupełnia Anna Mazur – Kałuża.

Pacjenci z najcięższymi urazami, czyli doznanymi np. w wypadkach samochodowych,  trafiają do  Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Lekarze apelują więc o ostrożność. - Lekarze wspólnie powtarzają, że rodzice powinni mieć kontrolę nad dzieckiem. Konieczna jest rozmowa i działanie na wyobraźnie dziecka, tak by postępowało ostrożnie. Warto, by młodzi ludzie, obok zasad udzielania pierwszej pomocy, znali przepisy ruchu drogowe – podkreśla rzecznik szpitala.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna