Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Widać już rondo u zbiegu Nowoszybowcowej i Radomskiej. Ale utrudnienia trwają

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Widać już rondo u zbiegu Nowoszybowcowej i Radomskiej. Ale utrudnienia trwają

Kielce / 11 września 2019 / Tekst

Trwa remont ulicy Witosa. Jest on najbardziej uciążliwy dla mieszkańców w tych miejscach, w których obowiązuje ruch wahadłowy: w rejonie ulic Maleckiego i Hadziewicza oraz na odcinku Peryferyjnej – do drogi do piekarni.

- Na dwóch odcinkach trwają prace przy wykonywaniu koryta nowej jezdni, obecnie kładziemy warstwy konstrukcyjne. Na ten moment przebudowywane są linie średniego napięcia i sieci teletechniczne. Mieliśmy problem, ponieważ nastąpiła kolizja z siecią gazową, projektant przygotował więc dokumentację zamienną – mówimy o rejonie skrzyżowania z ulicą Maleckiego – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

 Jak dodaje, utrudnienia odczuwalne są też w okolicach skrzyżowania ulic Warszawskiej i Witosa. - Robimy tam nasypy pod poszerzenie jezdni i budujemy kanalizację deszczową. Powstał już fragment całkiem nowej jezdni – ulicy Nowoszybowcowej, pomiędzy wspomnianym skrzyżowaniem, a Radomską i Szybowcową. Widać już także zarys nowego ronda. Na pewnych fragmentach Szybowcowej położono już warstwy bitumiczne – wylicza rzecznik Skrzydło.

Roboty drogowe dały popalić także tym, którzy korzystają z komunikacji miejskiej. Na czas prac dwa przystanki autobusowe zmieniły swoją lokalizację – Warszawska/Szybowcowa oraz Warszawska/Witosa. Zostały przesunięte o około dwieście metrów.

Remont ulicy Witosa jest częścią największej drogowej inwestycji w naszym mieście – całość wyceniono na 133 miliony złotych. Prace obejmą niewiele ponad sześć kilometrów i zakończą się w grudniu przyszłego roku.

ZOSTAW KOMENTARZ