Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wicepremier i minister o rolnictwie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Wicepremier i minister o rolnictwie

Kielce / 15 marca 2019 / Tekst

– To miejsce jest dobre, żeby porozmawiać z rolnikami i ekspertami o przyszłości rolnictwa – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej w Targach Kielce Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła także wicepremier Beata Szydło.

Politycy odwiedzili w piątek Targi AGROTECH, które odbywają się w budynku Targów Kielce. Wicepremier Szydło mówiła o projektach rządowych, które jej zdaniem przyczyniają się również do poprawy  życia mieszkańców wsi oraz o sytuacji polskiego rolnictwa w kontekście unijnych dofinansowań. – Naszym celem jest to, żeby szanse i możliwości naszych rolników były takie same jak rolników w innych krajach członkowskich. Nikomu niczego nie chcemy zabierać. Pragniemy równych warunków. To jest zadanie, które stawiamy przed sobą również w następnej perpektywie, którą niedługo przyjmiemy w Unii Europejskiej. Chcemy, żeby w tym budżecie znalazło się więcej środków dla polskich rolników - zapewniała wicepremier.

Minister Ardanowski zwrócił uwagę na problemy współczesnego rolnictwa. – To miejsce jest dobre, żeby porozmawiać z rolnikami i ekspertami o przyszłości rolnictwa. Pojawia się refleksja po okresie nasycenia techniką rolniczą. Wystawcy mówią, że wcześniej można było sprzedawać więcej sprzętu. Jednak teraz, coraz więcej rolników rozumie, że z nowoczesnych rozwiązań warto korzystać w sposób zorganizowany i racjonalny. Jeżeli ktoś bez opamiętania przeinwestowuje to musi później ponosić przykre konsekwencje – tłumaczył minister.

ZOSTAW KOMENTARZ