Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Więcej i lepiej dla uczniów

sobota, 01 lutego 2014 12:00 / Autor: Maciej
Maciej

Płatne staże, kursy zawodowe, doposażenie szkoły, które pozwala na praktyczną naukę hotelarstwa i turystyki – to tylko niektóre zagadnienia jakie zakłada projekt Regionalnej Organizacji Turystycznej, realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach. W projekcie, który potrwa dwa lata, będzie uczestniczyło 200 uczniów szkoły

W nabywaniu umiejętności praktycznych mają pomóc wyposażone dzięki realizacji projektu sale szkolne, zaaranżowane na trzygwiazdkowy pokój hotelowy, kawiarnię z barem i biuro podróży. Dzięki takim rozwiązaniom lekcje młodzieży są zupełnie inne od tych tradycyjnych – podkreśla Mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole, Bartosz Prońko.

Zaplanowano także kursy: pracy kelnera, barmana czy baristy. Uczestnicy projektu będą mogli  wyjechać na dwa tygodnie do Wielkiej  Brytanii, oraz odbyć płatne staże zawodowe na terenie województwa świętokrzyskiego – w hotelach, restauracjach i biurach podróży.  Projekt o wartości ponad milion 200 tysięcy złotych, został dofinansowany ze środków unijnych, w ramach programu Kapitał Ludzki.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO