Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wenta wymienia zasługi i zdradza plany na rozwój miasta

piątek, 11 września 2020 13:38 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Zakończenie remontu dworca autobusowego, budowa CK Technik i zapowiedź wschodniej obwodnicy Kielc - prezydent Kielc, Bogdan Wenta podsumował dotychczasowe osiągnięcia i zapowiedział kolejne inwestycje.

Do najważniejszych, już wykonanych projektów zaliczył remont Centrum Komunikacyjnego, Centrum Kształcenia Zawodowego i kończącą się przebudowę ulic Olszewskiego, Zagnańskiej i Witosa. Wśród zapowiedzianych inwestycji wymienił przede wszystkim wschodnią obwodnicę Kielc, chwaląc przy tym marszałka województwa świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego za współpracę przy podpisaniu opracowania dokumentacji projektu.

– O potrzebie jej zbudowania mówiło się od dawna. Ale dotąd nie udało się zrobić tego pierwszego kroku. Teraz, dzięki współpracy samorządów, będziemy mogli szukać odpowiedniego finansowania – mówił prezydent.

Nadmienił również o planach budowy parkingu nad torami kolejowymi przy dworcu oraz budowie kompleksu Głównego Urzędu Miar, na który to cel miasto przeznaczyło 14 hektarów gruntów.

Prezydent odniósł się także do złożonej przez radnych propozycji referendum odwoławczego. Przypomnijmy, że na czwartkowej sesji Rady Miasta opiniowana będzie propozycja jego przeprowadzenia. Prezydent Wenta stwierdził, że o tym, kto powinien zostać odwołany ze swojej funkcji  - prezydent, czy Rada, zdecydują mieszkańcy.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO