Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Wenta odwołał dyrektora ZTM! To pokłosie ostatnich zmian kadrowych

piątek, 04 października 2019 13:33 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Tomasz Szymkiewicz nie jest już dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego. - Nie byliśmy zadowoleni z jego pracy - informuje Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc.

To pokłosie ostatnich decyzji kadrowych Szymkiewicza. W czwartek były już dyrektor ZTM zdegradował Barbarę Damian z funkcji wicedyrektora miejskiej jednostki na kierownika działu przewozów.

Ta decyzja była zaskakująca dla władz miasta. - Poprosiłem o wyjaśnienie pana dyrektora - mówił wczoraj Arkadiusz Kubiec, wiceprezydent Kielc.

Szalę goryczy przelała piątkowa decyzja Tomasza Szymkiewicza, który zdecydował się powołać na stanowisko wicedyrektora Jolantę Kot. Jest to wieloletni pracownik Zarządu Transportu Miejskiego. Co ciekawe, jak ustaliła kielecka „Wyborcza”, Kot to siostra Dariusza Łuczaka, który bez powodzenia ubiegał się o fotel radnego z listy Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

- W związku z tym, że nie byliśmy zadowoleni z pracy pana Szymkiewicza, otrzymał on dzisiaj wypowiedzenie z pracy. Jednym z powodów są ostatnie zmiany kadrowe - tłumaczy zwolnienie Arkadiusz Kubiec.  

Obecnie jednostką będzie zarządzać Jolanta Kot. Jak dodaje Kubiec, władze miasta w najbliższym czasie rozpiszą konkurs na stanowisko dyrektora.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO