Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Warsztaty artystyczne przed występami

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Warsztaty artystyczne przed występami

Kielce / 14 lipca 2018 / Tekst

Trwa 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Dziś uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych, które mają ich przygotować do występów na scenie.

 

Warsztaty artystyczne prowadzone przez konsultantów dla wokalistów, muzyków i tancerzy odbywały się w kilku miejscach. Zespoły taneczne doskonaliły swoje umiejętności w Wojewódzkim Domu Kultury, a wokaliści i muzycy w Domu Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego, Domu Kultury Zameczek, Centrum Muzycznym Vanax oraz Domach Studenta Politechniki Świętokrzyskiej.

- Pracuję z młodzieżą od rana do nocy nad nowym repertuarem, który będziemy śpiewać na koncertach. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna. Mam cudownych studentów, bo tak nazywam wszystkich moich uczniów, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Mogą nauczyć się tutaj czegoś nowego i rozwijać swoje talenty, czego wszystkim życzę - mówi Anna Kustra, wykładowca festiwalowy i nauczyciel emisji głosu, która prowadziła warsztaty wokalne w Pałacyku Tomasza Zielińskiego.

W zajęciach uczestniczyła 9-letnia Roksana Podsiadło - We wtorek będę występowała na festiwalu harcerskim i będę śpiewała piosenkę pt. "We wtorek w schronisku po sezonie". Zajęcia z panią Anią są bardzo fajne - chwali dziewczynka, która w festiwalu bierze udział po raz pierwszy.

Na scenie podczas tegorocznego festiwalu będą występować także Michał Bojczuk i Urszula Stachura. Oni również przyszli na warsztaty prowadzone przez Annę Kustrę.

- Festiwal harcerski jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości, która czasem jest monotonna. Jest to też cudowny czas spędzony z wspaniałymi ludźmi, jak np. na takich warsztatach wokalnych. Oczywiście jest to też możliwość do pokazania się ludziom, żebyśmy mogli dzielić się z nimi naszą pasją i mogli im przekazać kawałek siebie - mówi Michał Bojczuk, który śpiewa od 14 lat, a od kilku lat bierze również udział w festiwalu.

Urszula Stachura śpiewa od 6 lat, a tegoroczny festiwal jest jej debiutem. - Przyszłam na warsztaty, bo chciałam się dowiedzieć czegoś nowego, coś poprawić, żeby mój wokal był bardziej dopracowany - relacjonuje.

Na dzisiaj były również zaplanowane zajęcia w Miasteczku Festiwalowym przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego, ale ze względu na pogodę się nie odbyły.

 

ZOSTAW KOMENTARZ