Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Wapiennikowa przed czasem, a Pileckiego opóźniona

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wapiennikowa przed czasem, a Pileckiego opóźniona

Kielce / 08 czerwca 2018 / Tekst

Trwają remonty dróg w Kielcach. Wciąż niewiadomo kiedy zakończy się budowa ulicy Pileckiego, natomiast wykonawca ul. Wapiennikowej wyprzedza harmonogram prac.

Nie widać końca robót przy ulicy Pileckiego. Wykonawca, czyli firma Skanska ma termin oddania nowej drogi do 13 lipca, ale tempo prac nadal jest zbyt wolne. Wykonawca w ostatnim czasie ułożył ostatnie warstwy bitumiczne na ulicy Pileckiego. W tej chwili główne prace toczą się przy rondzie Czwartaków. - Nie jesteśmy zadowoleni z tempa prac. Wprawdzie w pewnym momencie ono wzrosło, ale to cały czas nie jest to, czego byśmy oczekiwali. Chcielibyśmy, żeby to było robione szybciej i sprawniej, ale jest jak jest. Wykonawca ma czas do 13 lipca. Jeżeli w tym terminie się nie wyrobi, to będziemy podejmować stosowne kroki - mówił Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.  Koszt inwestycji to blisko 40 milionów złotych.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z przebudową ulicy Wapiennikowej. Tam nie ma opóźnienia, a nawet jest lekkie wyprzedzenie prac. Wykonawca inwestycji firma Strabag położyła już pierwsze warstwy bitumiczne na ul. Husarskiej oraz jest w trakcie budowy kanału deszczowego. Kolejny etap prac będzie najbardziej uciążliwy dla kierowców, bowiem wymaga zamknięcia ul. Wapiennikowej na całej długości.  -  Zmiana organizacji ruchu planowana jest w lipcu - dodaje Skrzydło.

Remont ul. Wapiennikowa  potrwa do końca sierpnia 2019 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna