Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»W Zameczku ruszą nowe zajęcia dla młodzieży i dorosłych

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

W Zameczku ruszą nowe zajęcia dla młodzieży i dorosłych

Kielce / 10 września 2019 / Tekst

Dom Kultury Zameczek zaprasza do nowo powstałego studia teatralnego.Jest ono przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dojrzałych. Zajęcia rozpoczną się jeszcze we wrześniu.

Studio teatralne to nowy pomysł, realizowany we współpracy ze Studiem TM. Cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone będą autorską metodą dramatyzmu. 

- Zajęcia będą miały na celu otwarcie dzieci na świat. Wiemy, że w dzisiejszych czasach młodzież jest zakompleksiona. Mieliśmy taką sytuację, że dziewczyna zgłosiła się do nas na warsztaty wokalne z pięknym głosem, ale na początku była tak zestresowana, że nie umiała z siebie wydobyć słowa. Jej brak pewności siebie, pomimo ogromnego talentu, dał nam do myślenia - opowiada Teresa Wołczyk-Rosołowska, dyrektor Domu Kultury Zameczek. 

- Takie warsztaty zawsze kończą się występem i mieliśmy obawy, czy ona da radę zaśpiewać przed publicznością. Dzięki naszej ciężkiej pracy udało się: zaśpiewała, ale stojąc bokiem do publiczności. Ten przypadek zmusił nas do refleksji i sprawił, że poczuliśmy potrzebę stworzenia zajęć, które pozwolą młodzieży stać się pewnymi siebie ludźmi i nauczą ich komunikacji na żywo, a nie za pomocą telefonów. Nawet jeśli w przyszłości nie zostaną wielkimi artystami, to na pewno będą mieli w życiu łatwiej - dodaje Wołczyk-Rosołowska.

Drugi projekt, „Łączymy pokolenia”, ma na celu - jak sama nazwa wskazuje - współpracę osób z różnych pokoleń. Oznacza to, że na zajęcia może się zgłaszać zarówno młodzież jak i osoby dojrzałe: 60+. - Dzięki tym zajęciom nastolatkowie będą mogli wykorzystywać doświadczenie i mądrość życiową osób starszych, a te z kolei będą mogły korzystać z energii i wyobraźni młodzieży. Na zajęciach będziemy pracować nad tekstem Aleksandra Fredry. Z końcem roku szkolnego etiuda zostanie wystawiona na zameczkowej scenie - informuje Wołczyk-Rosołowska.

Spotkanie dla dzieci w wieku 7-10 lat odbędzie się w Ośrodku Kultury Ziemowit w czwartek, 12 września. Z kolei młodzież w wieku 15-20 lat może zapisywać się na zajęcia do piątku, 13 września w Domu Kultury Zameczek. Na zajęcia "Łączymy pokolenia" zgłaszać się można do 30 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

ZOSTAW KOMENTARZ