Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

[FOTO] Slow Life, czyli zwolnij! W Targach Kielce promują zdrowy styl życia

niedziela, 01 grudnia 2019 11:00 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Trwają targi Slow Life, będące nie lada gratką dla miłośników zdrowego trybu życia. W halach przy ulicy Zakładowej można dzisiaj zaczerpnąć wiedzy o  takich rzeczach, jak zdrowa żywność, właściwa pielęgnacja ciała czy agroturystyka.

 

Jak piszą organizatorzy, "Slow Life to filozofia oparta na zwolnieniu tempa życia, obcowaniu ze środowiskiem naturalnym, dbaniu o jakość pożywienia i jego składników. Najczęściej tę ideę wcielają w życie osoby, które dość mają natłoku codziennych obowiązków i zgiełku dużych miast. W teorii, Slow Life to życie w zgodzie z naturą i samym sobą".

Jednym z wystawców na imprezie jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, która obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Zrzesza ona producentów tradycyjnej żywności z 16 regionów: - Mamy około dwustu członków i zajmujemy się reprezentowaniem ich interesów oraz promocją wytwarzanych produktów. Powstaliśmy po to, żeby zbudować w Polsce rynek produktów regionalnych i tradycyjnych, dlatego nasze działania ukierunkowane są na konsumentów – tłumaczy Izabela Byszewska, prezes PIPRiL.   

W ramach targów Slow Life, można również skosztować wyjątkowego tradycyjnego pieczywa, jakie oferuje na swoim stoisku Piekarnia Dobrowolscy istniejąca od 1946 roku: - Nasza receptura jest wyjątkowa, ponieważ nie zmieniamy jej od 73 lat, codziennie wytwarzamy świeży pięciofazowy kwas, a nasze pieczywo jest naturalne, bez żadnych spulchniaczy i polepszaczy – wyjaśnia Halina Dobrowolska, właścicielka piekarni.

Oprócz produktów żywnościowych na stoiskach znajdziemy coś dla ciała. Na kilku dowiemy się, jak właściwie pielęgnować twarz, między innymi rzęsy: - W przypadku przedłużonych rzęs należy zadbać przede wszystkim o ich higienę, pielęgnując je specjalnym żelem. Jeżeli mamy  naturalne rzęsy, wszystko zależy od tuszu, jakim się malujemy. Te wodoodporne polecam zmywać płynami micelarnymi z dodatkiem olejku, można też nawilżać rzęsy zwykłą oliwą z oliwek – radzi Monika Skurska z firmy Oh la lash.

W programie targów nie zabrakło także warsztatów rękodzielniczych, na których można samodzielnie wykonać lampiony oraz ozdoby choinkowe.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO