Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W samo południe "Album Legionów" w Muzeum Historii Kielc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W samo południe "Album Legionów" w Muzeum Historii Kielc

05 sierpnia 2018 / Tekst

W Muzeum Historii Kielc odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "W samo południe". Tym razem Kielczanie mogli obejrzeć prezentację fotograficzną "Album Legionów".

W niedzielę można było po raz pierwszy obejrzeć skany wszystkich fotografii unikatowego albumu związanego z walkami 4 Pułku Piechoty Legionów na wschodnim froncie w 1916 roku.

-Album zawiera ponad 200 fotografii w oryginalnym stanie, który nie jest najlepszy. Część z nich w ogólne nie jest czytelna. Kilka jego stronic zostało poddanych konserwacji, ale to nie znaczy, że udało się przywrócić dokładnie to, co na tych zdjęciach było - tłumaczy Krzysztof Myśliński, który poprowadził spotaknie. -Każda z tych fotografii została opatrzona oryginalnym podpisem, który jest podlejony pod zdjęcie. Znamy jedynie podpisy tych fotografii, które zostały poddane konserwacji. Notatki choć lapidarne, mówią nam o tym co znajduje się na fotografiach - dodaje Myśliński.

Zdjęcia ukazują między innymi pułkownika Bolesława Roję, Szkoły Podchorążych, mogiły żołnierzy czy sceny z honorowego wręczenia medali.

Koszt konserwacji całego albumu to około 20 tysięcy złotych. Każdy chętny darczyńca może przyczynić się do renowacji tego unikatowego działa przeznaczając środki na konserwację poszczególnych kart albumu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna