Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Czerwone Gitary i Modern Talking Band na Święcie Kielc!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Czerwone Gitary i Modern Talking Band na Święcie Kielc!

Kielce / 15 czerwca 2019 / Tekst

Koncerty, występy artystyczne, warsztaty, pokazy i konkursy to główne atrakcje, jakie czekają na uczestników tegorocznego Święta Kielc. Impreza potrwa od 21 do 23 czerwca, a na zakończenie w Amfiteatrze Kadzielnia wystąpi Thomas Anders i Modern Talking Band.

Koordynatorem tegorocznego Święta Kielc jest Muzeum Zabawek i Zabawy, które w tym roku świętuje jubileusz 40-lecia, a hasło przewodnie imprezy brzmi "Bawmy się!". 21 czerwca o godzinie 18 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się gala wręczenia nagród przyznanych przez Urząd Miasta Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2018 rok, a następnie koncert poświęcony pamięci Bronisława Opałki. O godzinie 21 na Rynku rozpocznie się Zameczkowa Noc Kabaretowa. W godzinach wieczornych wiele instytucji zaplanowało także atrakcje w ramach Białej Nocy.

W sobotę, 22 czerwca, na Rynku odbędzie się piknik militarny z okazji 30-lecia utworzenia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, w ramach którego zorganizowany zostanie koncert charytatywny orkiestr i zespołów artystycznych na rzecz Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”. Na placu Artystów Wodociągi Kieleckie zorganizują festyn „Święto wody”, którego program obejmuje m.in. występy wokalistów z Domu Kultury Zameczek, spektakl Teatru Lalki mi Aktora „Kubuś” oraz koncerty. W sobotę, 22 czerwca o godz. 18.30, na Placu Artystów wystąpi grupa Czerwone Gitary.  W Parku Miejskim zaprezentowany zostanie blok wydarzeń scenicznych przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, a Miejska Biblioteka Publiczna zaproponuje festyn dla dzieci „Kolorowy zawrót głowy”.

Niedziela upłynie pod znakiem promowania ekologii za pomocą różnego rodzaju warsztatów, pokazów, konkursów,  animacji i wystaw  w ramach Pikniku Ekologicznego „Kielce segregują”, który odbędzie się na Rynku. Na scenie pojawi się także Kielecki Teatr Tańca, z I aktem spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”. Finał Święta Kielc odbędzie się w Amfiteatrze Kadzielnia, gdzie o godzinie 20 wystąpi Thomas Anders i Modern Talking Band. Bilety od 39 złotych do nabycia na www.kupbilecik.pl, www.empikbilety.pl www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz stacjonarnie w Orbis ul. Sienkiewicza 26, w salonach Empik i Media Markt. Szczegółowy program Święta Kielc dostępny jest na stronie www.swietokielc.pl

Dodatkowo od 17 do 23 czerwca na ulicy Sienkiewicza będzie się odbywał Jarmark Kielecki. Na kiermaszu odwiedzający będą mogli poznać tradycyjne smaki kuchni regionalnej i nie tylko, a także zakupić różnorodne produkty spożywcze oraz rękodzieło. Stoiska czynne będą od godziny 9.

ZOSTAW KOMENTARZ