Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W poniedziałek ruszy remont na ulicy Koziej

piątek, 11 września 2020 15:20 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na ulicy Koziej w Kielcach. W ramach inwestycji położony zostanie nowy asfalt i wyrównany będzie poziom studzienek kanalizacyjnych. Przebudowie ulegnie też ciąg pieszy przy alei IX wieków Kielc, który łączy się z jezdnią wyłożoną trelinką.

Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, informuje, że ulica Kozia to kolejne miejsce po fragmencie ulicy Radomskiej, gdzie pracownicy Zieleni ułożą w tym roku nakładkę bitumiczną.

– Prace, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, odbywać się będą na odcinku między ulicą Orlą a aleją IX Wieków Kielc. Od strony alei, by ułatwić pieszym poruszanie się, zmieni się fragment nawierzchni z bitumicznej na kostkę betonową. Prace rozpoczną się od wyrównania miejscowego frezowania starej nawierzchni. Fragmentami zostaną też wymienione krawężniki – informuje Marcin Batóg.

Na ulicy Koziej zostanie położone około 850 metrów kwadratowych asfaltu. Prace zakończą się we wrześniu. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach bieżącego utrzymania dróg.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO