Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W piątek startuje hackaton

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W piątek startuje hackaton

Kielce / 12 czerwca 2018 / Tekst

Pojęcie „hackathon” zna większość osób interesujących się programowaniem. Pierwszy raz w naszym mieście taki miejski maraton programistyczny odbędzie się w Targach Kielce w dniach 15 – 16 czerwca. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba uczestników. Hackathon rozpocznie się w piątek o godz. 9.00, a zakończy w sobotę ok. godz. 19.30 – 20.00.

- To jest wyzwanie przede wszystkim dla młodych ludzi. Liczymy na ich wiedzę i kreatywność. Chcemy pokazać, że w zakresie nowoczesnych technologii mamy również dużo do powiedzenia i że nie jesteśmy gorsi od innych wielkich ośrodków w Polsce. Wierzę, że licealiści czy studenci, którzy interesują się informatyką są w stanie nas zaskoczyć i stworzyć ciekawe aplikacje, które posłużą nam wszystkim – mówi Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Blisko 170 entuzjastów kodowania, wykorzystując otwarte dane miasta Kielce, non stop przez 40 godzin będzie tworzyć aplikacje pomagające rozwiązać  miejskie problemy z zakresu bezpieczeństwa, komunikacji społecznej, przestrzeni miejskiej, energii czy mobilności i elektromobilności.

- Miasto posiada bardzo bogate bazy danych miejskich. Chcemy by uczestnicy z nich skorzystali. Wierzymy, że jeśli połączą udostępnione im dane z umiejętnościami i pasją do programowania to powstaną bardzo ciekawe i przydatne aplikacje. Uczestnikami hackathonu będą głównie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci,  ale nie ma ograniczeń wiekowych, ponieważ w tego typu przedsięwzięciach liczy się pomysł i zaangażowanie. A korzyść jest obustronna. Uzdolnieni programiści mogą zaprezentować się przed przyszłymi pracodawcami, a my zyskujemy praktyczne rozwiązania – mówi Sekretarz Miasta Janusz Koza

Tego rodzaju maratony programistyczne odbywają się już regularnie na całym świecie, a liczba ich uczestników wciąż rośnie.  Podobne przedsięwzięcia organizowane przez miasta odbyły się m.in. w Płocku, Nysie i Wałbrzychu. 

Źródło: UM Kielce

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna