kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W. Lubawski: Budżet obywatelski nie będzie zawieszony

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W. Lubawski: Budżet obywatelski nie będzie zawieszony

Kielce / 09 sierpnia 2017 / Tekst

Budżet Obywatelski nie będzie zawieszony – poinformował prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. Z taką sugestią zwrócili się do włodarza miasta tydzień temu radni z komisji edukacji i kultury, którzy chcieliby przeznaczyć pieniądze na wydatki związane z infrastrukturą oświatową. 

Miałyby one pokryć wydatki związane z przystosowaniem kieleckich szkół do nowej reformy oświaty. tydzień temu radni z komisji edukacji i kultury, którzy chcieliby przeznaczyć pieniądze na wydatki związane z infrastrukturą oświatową. - Nasza sugestia wynika z tego, że analizowaliśmy materiał przygotowany przez ratusz dotyczący potrzeb szkół. Żeby te potrzeby zaspokoić potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Patrząc na budżet obywatelski większość inwestycji są związane z oświatą. W zasadzie nie ma tu żadnej kolizji. Stąd nasza sugestia do prezydenta, żeby ograniczył w przyszłości budżet obywatelski. Nie chodzi nam o zawieszenie całego budżetu, ale tych dużych projektów powyżej miliona złotych, które można przeznaczyć na remonty w placówkach oświatowych - mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta, Jacek Wołowiec, radny Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Lubawski jednak stanowczo zaprzeczył takiemu rozwiązaniu. - To jest jakiś kosmos, którym w ogóle nie powinniśmy się zajmować. Z jednej strony mamy 2017 rok, rozstrzygamy budżet na 2018, czyli mówimy właściwie o roku 2019. I jeśli te pieniądze mają być przeznaczone na to, żeby niby w szkołach miało być lżej, to dla mnie jest niepoważny pomysł - stwierdził prezydent Kielc. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna