Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie Vademecum Wolontariatu na skalę europejską

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie Vademecum Wolontariatu na skalę europejską

28 lutego 2019 / Tekst

W Kielcach odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Wolontariat w Twoim Mieście, w Twoim regionie". Celem projektu jest  promowanie wolontariatu  w sporcie poprzez wypracowanie dobrych praktyk,  które będzie można  wdrożyć w każdym kraju partnerskim oraz stworzenie programu treningowego dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem sportowym.

 Miasto Kielce w ramach projektu ma szansę wzmocnić swoje kompetencje w obszarze sportu i społeczeństwa obywatelskiego. -Jesteśmy miastem, który jest liderem projektu, współfinansowanym w ramach programów Unii Europejskiej Erasmus +. Mamy doświadczenia, nie tylko związane ze sportem, którymi możemy się dzielić - powiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc. -Musimy podejmować takie inicjatywy, pierwszym krokiem była nagroda Europejskie Miasto Sportu, teraz kontynuujemy działania. W ten sposób budujemy nie tylko wymianę informacji z innymi krajami, ale też łańcuch znajomości, które mam nadzieję, będą miały odzwierciadlenia na gruncie lokalnym - uzupełnił prezydent Kielc.

Liderem projektu jest Miasto Kielce a partnerami są: Klub Balonmano Granollers, (Hiszpania),  Lugi HF (Szwecja), Młodzieżowe Centrum  Kultury z  Mariboru (Słowenia), Urząd Miasta z Bragi i Budapesztu (Portugalia, Węgry) oraz Piłkarski Klub Željezničar z Sarajewa (Bośnia i Hercegowina). Każdy z nich posiada doświadczenie i wiedzę w dziedzinie  sportu i wolontariatu sportowego, na podstawie których można będzie stworzyć modelowy program funkcjonowania i szkolenia wolontariuszy.

-Na dzisiejszym spotkaniu omawialiśmy krok po kroku nasze działania projektowe. Wynikiem współpracy będzie Vademecum Dobrych Praktyk Wolontariatu Sportowego oraz Program Treningowy dla Wolontariuszy. Te dwa dokumenty będą pomocnymi podręcznikami, dla osób które będą chciały zostać wolontariuszami - tłumaczy Katarzyna Telka, kierownik Referatu Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta. 

Jedną z uczestniczek spotkania inauguracyjnego była Mira pochodząca Bośni i Hercegowiny. -Reprezentuje piłkarski klub sportowy, który jest silnie zaangażowany w wolontariat sportowy. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu takich akcji i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna - powiedziała uczestniczka.

  "Wolontariat w Twoim mieście, w Twoim regionie” to  projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +, który został wybrany do dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Komisję Europejską. Latem 2020 roku projekt zostanie sfinalizowany. Publikacje zostaną przetłumaczone na siedem języków.

ZOSTAW KOMENTARZ