Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Kielce / 12 stycznia 2018 / Tekst

Stolica regionu świętokrzyskiego doczeka się Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Powstanie ona po przekształceniu X Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego rozpocznie swoją działalność już we wrześniu. Jej uczniowie będą mieli po 20 godzin zajęć sportowych tygodniowo. Powstaną klasy o profilach piłki nożnej dla chłopców, siatkówki oraz piłki ręcznej dla dziewcząt i chłopców. Żeby dostać się do szkoły trzeba będzie zdać testy sprawnościowe, ale także mieć dobre wyniki w nauce. - Będziemy wybierali tych, którzy po pierwsze zaliczą test sprawnościowy. On będzie przed zakończeniem naboru, na przełomie maja i czerwca. Później z tych, którzy zaliczyli będziemy oceniać ich osiągnięcia w nauce - mówi dyrektor X LO, Ryszard Mańko. 

Zmieni się także infrastruktura wokół szkoły. Władze miasta są już po rozmowach z przedstawicielami ministerstwa Sportu i Turystyki na temat budowy nowej hali sportowej. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku, a grant z ministerstwa może wynieść nawet 70% całej kwoty. - Potrzebujemy zaplecza i mamy już deklarację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, że pieniądze na ten cel się znajdą. Ja się bardzo cieszę z powstania takiej szkoły, bo to oznacza, że najzdolniejsi młodzi zawodnicy na przykład piłki ręcznej z całej Polski, mogą się uczyć i trenować u nas w mieście - twierdzi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna