Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie Rada Przedsiębiorców

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie Rada Przedsiębiorców

Kielce / 20 stycznia 2019 / Tekst

Nowe władze miasta zapowiedziały powstanie Rady Przedsiębiorców. Najpierw jednak odbędą się spotkania z zainteresowaną grupą biznesmenów.

Najbliższe spotkanie zaplanowano na luty. - Już teraz mogę na nie zaprosić wszystkich przedsiębiorców, którzy tylko zechcą przyjść. W ten sposób przygotowujemy się do powstania Rady, ale na razie mamy sporo znaków zapytania - mówi Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

Na razie nie wiadomo ile osób mogłoby zasiąść w Radzie Przedsiębiorców i w jakim zakresie by działała. - Ułożyliśmy sobie na najbliższe kilka miesięcy plan działania. Jest tak dużo tematów, które należy poruszyć, że będzie to kilka spotkań i na każdym z nich będziemy poruszać jeden temat. Jesteśmy za powstaniem takiej Rady, ale te kilka spotkań musi pokazać w jakim kształcie będzie nas wspierać. To są kwestie związane między innymi z podatkami, zachętami dla przedsiębiorców czy współpracą ze szkołami wyższymi - tłumaczy Danuta Papaj.

Interpelację w tej sprawie złożył do władz miasta radny Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Kisiel. - Rada miałaby za zadanie wypracować takie rozwiązania, które przyczyniły by się to tego, że Kielce stałyby się atrakcje dla inwestorów. Tworząc prawo należy wziąć pod uwagę takie elementy, które będą ułatwiać prowadzenie biznesu w Kielcach - wyjaśnia Piotr Kisiel.

ZOSTAW KOMENTARZ