Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie Rada Kobiet

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie Rada Kobiet

Kielce / 07 lutego 2019 / Tekst
fot. Piotr Michalec fot. Piotr Michalec

15 lutego zaplanowano pierwsze spotkanie dotyczące powstania w Kielcach Rady Kobiet. Taką decyzję podjął prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Powołanie Rady Kobiet zaproponowała kielecka feministka Małgorzata Marenin, która pod koniec ubiegłego roku wysłała w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta. Wenta przychylił się do jej prośby i zapowiedział konsultacje w tej sprawie.  Na rozmowy zostaną zaproszone kielczanki, reprezentujące różne środowiska, organizacje oraz grupy zawodowe i społeczne. - Nas generalnie interesuje powstanie różnych rad i skupisk osób, które są mieszkańcami Kielc. Kobiety nie były do tej pory reprezentowane jako grupa społeczna, a problemów z którymi się borykają jest bardzo dużo. Myślę, że warto powołać taką radę, żeby prezydent mógł skutecznie reagować na postulaty tego środowiska -mówi Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

O jakich problemach kobiet mowa? - To są problemy związane między innymi z przemocą domową jak i wykształceniem dzieci. Na pewno określimy sobie płaszczyzny, na których możemy pracować. Chcemy słuchać kobiet, bo ich głos, tak jak i wszystkich mieszkańców jest dla nas ważny - dodaje Danuta Papaj.

Przypomnijmy, że w Kielcach istnieje już Młodzieżowa Rada Miasta oraz Rada Seniorów. Władze miasta zapowiadają także powołanie Rady Przedsiębiorców.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna