Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie Rada Kobiet

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie Rada Kobiet

Kielce / 07 lutego 2019 / Tekst
fot. Piotr Michalec fot. Piotr Michalec

15 lutego zaplanowano pierwsze spotkanie dotyczące powstania w Kielcach Rady Kobiet. Taką decyzję podjął prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Powołanie Rady Kobiet zaproponowała kielecka feministka Małgorzata Marenin, która pod koniec ubiegłego roku wysłała w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta. Wenta przychylił się do jej prośby i zapowiedział konsultacje w tej sprawie.  Na rozmowy zostaną zaproszone kielczanki, reprezentujące różne środowiska, organizacje oraz grupy zawodowe i społeczne. - Nas generalnie interesuje powstanie różnych rad i skupisk osób, które są mieszkańcami Kielc. Kobiety nie były do tej pory reprezentowane jako grupa społeczna, a problemów z którymi się borykają jest bardzo dużo. Myślę, że warto powołać taką radę, żeby prezydent mógł skutecznie reagować na postulaty tego środowiska -mówi Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

O jakich problemach kobiet mowa? - To są problemy związane między innymi z przemocą domową jak i wykształceniem dzieci. Na pewno określimy sobie płaszczyzny, na których możemy pracować. Chcemy słuchać kobiet, bo ich głos, tak jak i wszystkich mieszkańców jest dla nas ważny - dodaje Danuta Papaj.

Przypomnijmy, że w Kielcach istnieje już Młodzieżowa Rada Miasta oraz Rada Seniorów. Władze miasta zapowiadają także powołanie Rady Przedsiębiorców.

ZOSTAW KOMENTARZ