Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstanie "Biznes Factory"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstanie "Biznes Factory"

05 listopada 2018 / Tekst

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln zł na projekt „Biznes Factory – Profesjonalne usługi IOB dla przedsiębiorstw”, który zakłada stworzenie kompleksowego centrum wsparcia dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim.

-„Biznes Factory”  będzie miejscem integrującym środowisko biznesowe w Kielcach, oferującym nowoczesną przestrzeń oraz katalog usług na najwyższym poziomie. Dzięki takim działaniom przedsiębiorcy będą mieli dostęp do usług finansowych, poręczeniowych, doradczych i wielu innych, to wszystko będzie skupione w jednym miejscu, co jest ogromną korzyścią dla firm  - podkreślił Karol Kaczmarski, prezes ŚCITT.

Kompleks zakłada powstanie kilku funkcjonalnych przestrzeni. Znajdzie się w nim HUB Usług dla Biznesu, gdzie swoją siedzibę będzie miał ŚCITT, Świętokrzyski Funduszu Poręczeniowy oraz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego. Duża część przestrzeni zostanie przeznaczona dla instytucji i organizacji wspierających MŚP i  rozdysponowana w ramach otwartego konkursu. W budynku znajdzie się także coworking Manufaktura, przeznaczony dla lokalnych przedsiębiorców oraz dwie sale konferencyjne.

W ramach „Biznes Factory” będzie również prowadzona działalność w zakresie: inkubacji przedsiębiorstw, doradztwo dla nowych firm, usług księgowych, usług prawnych, coachingu oraz usług szkoleniowych.

-„Biznes Factory” to zupełnie nowa jakość. Udało nam się zaprosić do współpracy wiele instytucji, które od lat animują aktywność biznesową w regionie. Łączymy siły żeby stworzyć kompleksową ofertę i szeroki wachlarz usług, świadczony w nowoczesnej infrastrukturze – dodaje Karol Kaczmarski.

Projekt „Biznes Factory – Profesjonalne usługi IOB dla przedsiębiorstw” otrzymał wsparcie w ramach działania „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie” RPO WŚ na lata 2014 – 2020. Wartość projektu to 13,7 mln zł, w tym dotacja  - 9,7 mln.

Budowa nowego obiektu ma się rozpocząć w 2019 roku, a zakończyć w 2020. Nowy biurowiec zostanie wzniesiony w centrum Kielc, w okolicach Urzędu Marszałkowskiego. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna