Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»W Kielcach powstaną nowe bloki?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach powstaną nowe bloki?

05 listopada 2019 / Tekst

Prywatny inwestor chce wybudować trzy bloki mieszkalne przy ulicy Kolberga w Kielcach. Inwestycja miałaby powstać na mocy specustawy mieszkaniowej, czyli w szybkim trybie uzyskania pozwolenia na budowę.

Firma Spurek planuje inwestycję przy ulicy Kolberga, gdzie działało kiedyś Kieleckie Przedsiębiorstwo Instalacji Budowlanych. – Wniosek dotyczy powstania od 1 do 3 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których znajdzie się od 50 do 170 mieszkań, ale też część usługowo-handlową, stanowiącą 20 procent powierzchni budynków. Bloki projektowane są jako 7-kondygnacyjne z jedną kondygnacją podziemną  – informuje Aneta Grodzińska, kierownik Biura Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta. – Zaplanowano również 200 miejsc postojowych dla samochodów oraz ponad 100 miejsc dla rowerów – uzupełnia Grodzińska.

Wniosek spełniał wszystkie wymogi formalne i został opublikowany w biuletynie informacji publicznej. Do 21 listopada można składać uwagi do niego, które zostaną przekazane inwestorowi. Rada Miasta ma 60 dni od dnia złożenia wniosku przez inwestora na decyzję czy wyraża zgodę na inwestycję w trybie specustawy. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwsza taka inwestycja w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ