Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W Kielcach będzie ogólnopolski kongres na temat walki ze smogiem

wtorek, 29 stycznia 2019 11:11 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Są już szczegóły kongresu dotyczącego walki ze smogiem, o którym informowaliśmy dwa tygodnie temu. Wydarzenie odbędzie się w Targach Kielce, a gośćmi specjalnymi będą wicepremier  Jarosław Gowin oraz minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Kongres o nazwie "Antysmog" odbędzie się 28 lutego w Targach Kielce przy okazji targów Ekotech oraz Enex Nowa Eneriga. Oprócz władz państwowych zostali na niego zaproszeni przedstawiciele gmin ościennych oraz samorządów, które mają dobre praktyki w walce ze smogiem. - Głównym celem jaki przyświeca tej imprezie jest to, żeby Kielce stały się stolicą walki ze smogiem. Walka z tym zjawiskiem to proces minimum 10-letni. W trakcie tego okresu Kielce mogą być tym ośrodkiem, gdzie będzie się dyskutowało na ten temat. W tym roku będzie to wydarzenie jednodniowe, ale w kolejnych latach mamy nadzieję, że uda się nadać kongresowi wyższą rangę - tłumaczy radny Projektu Świętokrzyskie, Maciej Bursztain.

Na kongresie mieszkańcy Kielc dowiedzą się z jakich programów mogą korzystać, żeby przykładowo otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca. Będzie także panel dla samorządowców oraz przedsiębiorców. - Chcemy pokazać firmy, które mają dobre produkty służące czystemu powietrzu. Chcemy też zaprosić te przedsiębiorstwa, które mają problem i emitują szkodliwe substancje - dodaje prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

Dla licealistów przygotowano także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkie szczegóły na temat kongresu można znaleźć na stronie www.antysmog.targikielce.pl.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO