kibicuj

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Uwaga na oszustów!

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Uwaga na oszustów!

Kielce / 16 kwietnia 2018 / Tekst

Oszuści pukający do naszych drzwi to plaga nie do pokonania. Tym razem trzeba uważać na osoby, które rzekomo proponują nam wymianę kotłów oraz pieców na preferencyjnych warunkach.

Jako, że temat smogu stał się ostatnio bardzo popularny, to oszuści starają się go wykorzystać podając się za pracowników urzędu miasta i namawiając nas na podpisanie umowy z dostawcami energii. - Przede wszystkim zagrożone są osoby starsze. Są one oszukiwane przez fałszywe firmy oferujące wspaniałe zachodnie piece. Na dodatek są one w rewelacyjnej cenie - mówi Władysław Burzawa, radny Porozumienia Samorządowego, który w ostatnim czasie otrzymał sporo niepokojących sygnałów od mieszkańców.

Oprócz nowych pieców oszuści próbują naciągać mieszkańców na zmianę dostawcy energii elektrycznej czy firm telekomunikacyjnych. - Musimy sami ocenić co posiadamy i czym dysponujemy. Czy istnieje konieczność podpisania nowej umowy czy wymiany pieca. Jeżeli nie, to nie powinniśmy w ogóle z takich ofert korzystać - mówi Dariusz Pyk, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Osoby poszkodowane, które padły ofiarą oszustów mogą skontaktować się z Biurem Rzecznika Konsumentów. Jest on dostępny pod nr tel. 41 36 76 630 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna