Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ukraińsko-polska wymiana

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Ukraińsko-polska wymiana

Kielce / 10 października 2017 / Tekst
Shutterstock Shutterstock

Sąsiedzi poznają się i przełamują stereotypy na swój temat. W Kielcach trwa polsko-ukraińska wymiana młodzieży, w której uczestniczy piętnastu naszych rodaków i szesnaście osób z obwodu winnickiego. Młodzież spędzi ze sobą tydzień dzieląc się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wolontariatu.

Jak mówi Maciej Ziernik z Regionalnego Centrum Wolontariatu takie spotkanie to okazja do wypromowania walorów ziemi świętokrzyskiej i jej stolicy. - Spotykamy się, ponieważ chcemy przedstawić możliwości RCW. Ta wymiana nie jest jedyna. Prowadzimy szeroką działalność międzynarodową. Dlatego chcemy zaproponować wolontariat europejski i inne działania realizowane tu na miejscu. To też nie jest tak, że tylko my się chwalimy. Dużo chcemy dowiedzieć się od strony ukraińskiej. Cała wymiana utrzymana jest w konwencji wzajemnego uczenia się od siebie – mówi Maciej Ziernik.

Podczas tych kilku dni młodzież odwiedzi między innymi skansen w Tokarni i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Celem spotkania jest także nawiązanie trwalszych kontaktów wśród młodzieży z dwóch sąsiadujących ze sobą krajów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna