Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Uczniowie z ZSP nr 2 zdobywali wiedzę w terenie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Uczniowie z ZSP nr 2 zdobywali wiedzę w terenie

12 października 2018 / Tekst

12 października w całej Europie świętowany jest jako Dzień Erasmus+. W obchody tego dnia czynnie włączyli się uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Kielcach, którzy zorganizowali otwarte zajęcia edukacyjne pod nazwą "GeocachePicNic - nasza Niepodległa".

Podobne zajęcia zostały zorganizowane równocześnie w pięciu szkołach partnerskich w Hiszpanii, Francji, Portugalii, Litwie oraz we Włoszech. Zgodnie z ideą projektu opracowano kreatywne zadania dla uczestników wydarzenia na podstawie ścieżki geocachingowej związanej z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Geocache to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek, uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy.  Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Lokalizacja miejsca ukrycia skrytki przekazywana jest przez jej założyciela innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w jednej ze specjalnych baz danych.

-Jest to projekt innowacyjny, stosujemy grę terenową w nauczaniu. Tworzymy karty pracy i ścieżki edukacyjne z różnych przedmiotów m.in. z historii, geografii i ochrony środowiska. Dzięki takim działaniom, nasi uczniowie mogą w aktywny sposób pozyskiwać wiedzę- podkreśliła Ludmiła Macedońska, nauczyciel matematyki w ZSP nr 2 w Kielcach.  

Katarzyna Kutereba, uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, brała aktywny udział w projekcie. -Dzięki projektowi mogłam odwiedzić Portugalię i podszkolić język angielski. Było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Ponadto geocaching to na prawdę świetna zabawa, podczas której możemy się wiele nauczyć - podkreśliła uczennica.

W ramach Dnia Erasmus+, uczniowie podążający wskazaną trasą odwiedzili m.in. Pomnik Czynu Legionowego, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej i Muzeum Narodowe. Zespół Szkół Pnadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach jest ambasadorem projektu w Polsce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna